foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Ласкаво просимо :)

П'ятниця, 10 березня 2017 08:17

Парк "Юність"

На правобережжі неподалік гімназії № 6, що по вулиці Дем’яна Бєдного (сучасна вул. Олександра Білаша), на пустирі між вул. генерала Манагарова і набережною Лейтенант Дніпрова з існуючою сіткою стежок, яку "проклали" мешканці прилеглих багатоповерхівок серед заростей амброзії соняшникової, був закладений парк.

Посадку дерев здійснювали учні СШ № 22 та гімназії № 6 під час традиційного місячника благоустрою і чистоти навесні 2002 року. Саджанці, переважно робінія звичайна та береза повисла, були придбані на кошти міського Фонду охорони навколишнього природного середовища. На центральній алеї, прокладеній бульдозером і відсипаній іранвідсівом, встановили декілька лав та урн, згодом з 2011 року - стовп з освітленням.

У наступні роки проводилось насадження під час суботників: сосна звичайна, горобина звичайна, дуб звичайний, але вони, на жаль, не прижилися. В деревостані переважають робінія звичайна, в малій кількості береза повисла, ясен звичайний, вишня звичайна, абрикос звичайний, горіх волоський.

На сьогодні деревонасадження піднялися, зімкнувши крони, даючи жадану тінь в спекотну пору року. Навесні в цьому штучно створеному зеленому куточку можна чути спів птахів. Тут полюбляють відпочивати мешканці прилеглих будинків, особливо матусі з дітками.

З 2009 року невелику частину периферійної занедбаної території скверу з пересіченим рельєфом виділили під спорудження Свято-Варваринської церкви. Спочатку тут було встановлено вагончик, де звершувалась служба Божа, з 2014 року освячено і відкрито церковний будинок з домовою церквою.

Парафіяни з любов’ю ставляться як до відведеної території, де вони на місці стихійного смітника заклали фруктовий сад, трояндові клумби, так і до прилеглої, перетворивши її на квітучий райський куточок. Пообіч дороги, що веде до храму, висадили сосну звичайну, горобинних горобинолистий, текому, багаторічні квіти та встановили лави.

Навесні 2016 року під час двомісячника чистоти в парку робилися підсадки берези повислої. Згідно з рішенням XIII сесії міської ради VII скликання Парк "Юність", 2012р.    від 30.08.2016 р. сстворено комунальний заклад культури і відпочинку "Парк Крюківський", до якого ввійшов і парк "Юність" площею 0,89 га.

Джерело: "Смарагдові шати Кременчука: історія міста в парках і скверах". Музиченко Н.В., Соколова І.М.

Blue Flower

Світлина з парку

Поділися з друзями

Copyright © 2020 Copyright Парк Крюківський Rights Reserved.