foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Ласкаво просимо :)

П'ятниця, 10 березня 2017 08:12

Парк "Крюківський" - історія набуття (II)

50-60-і роки XX ст — час розквіту парку. Сюди приходили родинами на свята і у вихідні дні. Діти ласували морозивом, солодкою ватою, які купували їм дорослі в буфеті, що знаходився праворуч від центрального входу. Тут же фотограф у інвалідному візку пропонував "увічнити мить", і мало хто відмовлявся від такої послуги.

Розважалися на атракціонах "Карусель", колесі огляду "Зірочка", гойдалках "Човники", "Літачки" в зоні активного відпочинку, яка знаходилася ліворуч від центральної алеї. Тут же був танцмайданчик з раковиною для оркестру, де веселилася молодь. У правій частині парку знаходилася зона тихого відпочинку. Тут збудували літній читальний павільйон, майданчик "Шахи". З боку вул. Котлова знаходилась оранжерея, де вирощували квіткову розсаду для клумб. В кінці парку був ставок, воду з якого використовували для поливу. З часом він замулився і був засипаний.

Ще до кінця 70-х років XX ст. територію парку прикрашали гіпсові скульптури "Робітник", "Щасливе дитинство" та ін. З 80-х років XX ст. силами заводчан велася реконструкція парку, яка завершилась у 1983 році. Були викорчувані майже всі кущі, зняті скульптури, фонтани оновлені в "індустріальному" стилі. Але активне життя парку поступово згасало.

В тяжкі 90-і роки були демонтовані всі атракціони. З того часу парк перетворився на суцільну тиху зону. В зрілому деревостані представлені тополя біла, липа серцелиста, клен, береза повисла, горобина звичайна, робінія звичайна, ялина колюча форми "Сиза", "Срібляста", "Блакитна", туя західна, яловець козачий та ін. Серед кущів: форзиція плакуча, спірея Вангутта, бузок звичайний, садовий жасмин звичайний, бирючина звичайна.

Це дуже миле і затишне місце опанували численні представники орнітофауни: синиці велика і блакитна, горихвістки звичайна і чорна, дрозди, повзик, дятли малий, середній, сирійський, підкоришник, граки, ворони та ін.

Парк має величезне оздоровче, санітарно-гігієнічне, естетичне значення для центральної історичної частини Крюкова й, безперечно, історичне для Кременчука в цілому.

З 2011 року (рішення № 706 виконкому Кременчуцької міської ради від 19.08.2011 р.) парк площею 4,9 га знаходився на утриманні КП "Благоустрій Кременчука" (до цього був відомчим парком культури і відпочинку Крюківського вагонобудівного заводу). Працівниками комунального підприємства були зроблені численні насадження сосни звичайної, ялини звичайної, берези повислої, самшиту вічнозеленого, ялівців різних видів і сортів.

Згідно з рішенням IV позачергової сесії міської ради VII скликання від 16.02.2016 р. "Про перейменування вулиць Кременчука" змінена назва парку - тепер він називається "Крюківський". Рішенням ХШ сесії міської ради VII скликання від
30.08.2016    р. створено комунальний заклад культури і відпочинку "Парк Крюківський", який об’єднує парк Крюківський, сквер Небесної Сотні, парк "Юність".

Джерело: "Смарагдові шати Кременчука: історія міста в парках і скверах". Музиченко Н.В., Соколова І.М.

Blue Flower

Світлина з парку

Поділися з друзями

Copyright © 2020 Copyright Парк Крюківський Rights Reserved.